לוגו

בעיות עור וטיפולן במרכז לרפואה משלימה

אנשים רבים הסובלים מבעיות עור שונות משתמשים בשיטות טיפול מחוץ לרפואה המערבית, כדי לנסות ולהרגיע את התסמינים שלהם. אם אתם נעזרים בטיפולים טבעיים אלה במקביל לתרופות שרשם לכם הרופא, אתם משתמשים בשיטת ׳הרפואה המשלימה׳ לניהול בעיית העור שלכם; אם אתם משתמשים בטיפולים טבעיים במקום הרפואה הקונבנציונלית, אתם משתמשים ב׳רפואה אלטרנטיבית׳. בין אם מדובר בבעיה הקשורה לאקזמה מטרידה או לפיגמנט שפתיים שמשנה את גוון השפתיים – חשוב להבין מה מעורר את בעיית העור שלכם, לפני שאתם בוחרים בסוג הטיפול.

רוצים להישאר מעודכנים?

תוכן עניינים

אילו יתרונות בריאותיים מספקות השיטות השונות שמציעה הרפואה המשלימה?

רפואה משלימה כוללת גישות רבות התמקדות בהיבטים ספציפיים של הבריאות שלכם. באופן כללי, טיפול משלים עשוי לספק אחד או יותר מהיתרונות הבריאותיים הבאים:

 • מקל על כאבים
 • מפחית חרדה ומתח
 • מפחית בחילות
 • משפר מצב הרוח
 • מגביר את ההרפיה
 • משפר את ריפוי הפצעים
 • מעודד תחושות של רווחה, חיוביות, הנאה ושלווה פנימית
 • מקל על המתח בשרירים
 • מפחית עייפות
 • משפר את הגמישות ואת זרימת הדם
אבנים חמות

טיפולים שמציעה הרפואה המשלימה לבעיות עור

הרפואה הסינית המסורתית היא פרקטיקה טיפולית עתיקת יומין הלוקחת בחשבון את כל ההיבטים של בריאות האדם, כדי לאזן מחדש את הגוף. המטפלים מאמינים ב׳אנרגיית החיים׳ החיונית שעוברת בגוף ונקראת צ׳י. כאשר קיים חוסר איזון בזרימת הצ׳י, הדבר עלול להוביל למחלה, כולל לנגעי עור. שיטת הרפואה הסינית משלבת מספר שיטות טיפול, אשר מותאמות אישית לצרכים הספציפיים של כל מטופל. אלה עשויות לכלול, למשל: – דיקור סיני, שכרוך בהחדרת מחטים עדינות לנקודות אסטרטגיות בגוף. – אקופרסורה ועיסוי – כוסות רוח – צמחי מרפא סיניים מסורתיים – הכוללים יותר מ-10,000 סוגי. מרפא הנמצאים בעיקר בעלים, בגבעולים ובשורשי צמחים מסוימים, ויכולים להגיע בצורת אבקות, נוזלים או משחה מקומית.

איורוודה

׳איורוודה׳, היא מונח בסנסקריט שפירושו ׳ידע על החיים׳. מדובר על מערכת רפואית שהחלה בהודו לפני יותר מ-5,000 שנים. בדומה לרפואה הסינית העתיקה, גם הרפואה האיורוודית מבקשת להביא את הגוף לאיזון באמצעות ערכה טיפולית מותאמת אישית, הכוללת צמחי מרפא, שמנים, שינויים תזונתיים, עיסויים וטיפולי גוף-נפש (כמו יוגה ומדיטציה).

לפי גישת האיורוודה, לאנשים יש כוחות חיים הנקראים Doshas. המטפל משתמש בדושות אלה כדי לתאר את הדרכים שבהם הגוף מתפקד, וכיצד הוא עשוי להגיב לגורמים שונים (כמו הדברים שאתם אוכלים או המוצרים שאתם מורחים על העור שלכם).

טיפול גוף-נפש

אחד הטריגרים הידועים להתפתחות נגעי עור הוא המתח. למרות שהקשר המדויק בין מתח לנגעי עור עדיין אינו ידוע, מומחים טוענים שכאשר אנשים חווים מצבים מלחיצים, הגוף שלהם מתחיל לייצר דלקת. ודלקת עשויה להיות אחד הגורמים הבסיסיים להופעתם של נגעי עור שונים. טכניקות הטיפול בגישה זו עשויות לכלול ביופידבק, כאשר במהלך הטיפול המטופלים לומדים לשלוט בחלק מתפקודי הגוף, כמו למשל בקצב הלב שלהם.

מדיטציית מיינדפולנס (Mindfulness)

מדיטציה זו היא תרגיל מנטלי שמדריך את המטופל להתרכז באובייקט מסוים, לחשוב או לפעול, על מנת ׳לאמן את המוח שלו׳ להישאר ממקוד ברגע זה, בכאן ועכשיו, ללא שיפוטיות. זאת, על מנת להשיג בהירות מחשבתית וסוג של מצב רגשי רגוע.

אקופרסורה ועיסוי

 • אקופרסורה – שיטה זו דומה לדיקור, אבל במקום מחטים, המטפל מפעיל לחץ פיזי על נקודות מסוימות בגוף, כדי לשחרר את חסימת הצ׳י, אנרגיית החיים.
 • עיסוי – כיוון שהעיסוי יכול לסייע בהפגת מתחים, הוא יכול לעזור לכם להפחית את ההתפרצויות של נגעי העור.

 

עוד מהבלוג שלנו​