לוגו

דיקור סיני להרזיה

פעם בני האדם לא היו צריכים דיאטה. המזון לא היה בשפע כמו היום, ובעיקר לא מזון עתיר קלוריות ודל בערכים תזונתיים שתעשיית המזון תאבת הבצע דוחפת לנו בכל הכוח בעזרתם של פרסומאים תאבי ממון גם הם. זאת ועוד: היו תקופות לא מועטות לאורך ההיסטוריה של המין האנושי שבהן נשים עגלגלות ומעלה נחשבו – ובצדק – כפסגת היופי הנשי.

אבל היום עודף משקל הוא מגיפה קשה שרבים סובלים ממנה ומתופעות הלוואי השליליות הרבות שלה, ובנוסף כדור הארץ כולו עלול לקרוס תחתה. פתרון לכך ניתן למצוא במסגרת רפואה סינית ובפרט אין כמו דיקור סיני להרזיה.

דיקור סיני להרזיה הוא כמו דיקור סיני לכל מטרה אחרת, כמובן. האדם שרוצה לרזות בוחר לו מטפל מבין שלל מטפלים ברפואה סינית שקיימים בימינו, עובר אצלו אבחון מקיף – ברפואה סינית לא נטפלים לקילוגרמים העודפים אלא חושפים את הסיבות האמיתיות לעודף המשקל – ואז מוחדרות מחטים דקיקות אל נקודות דיקור סיני שרלוונטיות למצבו ושיתרמו להרזייתו (ובאופן כללי להפיכתו לבריא יותר)

תוכן עניינים

רוצים להישאר מעודכנים?

המגפה המודרנית – נתונים ועובדות

הסיבה לפופולאריות ההולכת ומתעצמת של דיקור סיני להרזיה היא לא רק האפקטיביות של רפואה סינית במקרים של עודף משקל, אלא גם, כמובן, מספרם ההולך וגדל של הזקוקים להרזיה. בתחילת העשור השני של המאה העשרים ואחת הכריז ארגון הבריאות העולמי על השמנת יתר כמגפה – לאחר שהתברר כי מספר בני האדם הסובלים מהשמנת יתר יותר מהוכפל במהלך שלושת העשורים הקודמים.

בארה”ב, למשל, כל מבוגר שלישי סובל מהשמנת יתר (וחשוב לדעת כי השמנת יתר היא כבר מצב מסוכן, שכן עוד לפניה כוללת הסקאלה עודף משקל). גם בארץ המצב לא קל: כל ילד רביעי, כך על פי מחקר שפורסם בשנת 2010, סובל מעודף משקל (אגב, דיקור סיני לילדים הוא אפקטיבי מאוד, ולא רק לבעיות הרזיה כמובן).

דיקור סיני להרזיה

כיצד עובד דיקור סיני להרזיה?

דיקור סיני להרזיה נפתח כאמור קודם כל באבחון מקיף שמוצא את הסיבות לעודף המשקל. אלו יכולות להיות בעיות עיכול, מצוקות רגשיות, תזונה לקויה (הקשר בין רפואה סינית ותזונה הוא רב עוצמה), בעיות הורמונאליות (למשל בלוטת תריס לא מאוזנת) ועוד.

בפרט מתמקד דיקור סיני להרזיה בטחול – האיבר המרכזי שמשפיע על מערכת העיכול. זרימת צ’י לא תקינה אל הטחול, או מצבים של חוסר צ’י/ עודף צ’י בטחול יגרמו לכך שהאנרגיה המופקת מהמזון אינה מקסימלית, ועל כן ירצה האדם לאכול עוד כדי לקבל את האנרגיה לה הוא זקוק לשם פעילותו התקינה.

גורם נוסף שיש לתת עליו את הדעת בעת דיקור סיני להרזיה הוא דיכוי תיאבון היתר, וגם לשם כך יש נקודות דיקור שמהן זורם הצ’י דרך המרידיאנים אל המוח ואל האזור האחראי על תיאבון ועל תחושת שובע (אם יש בעיה באזור האחראי על תחושת שובע האדם יאכל ויאכל ולא ירגיש שבע, ועל כן יאכל עוד ועוד).

טיפול בדיקור סיני למטרת הרזיה דורש סדרה של כ- 10 טיפולים (המספר המדויק משתנה כמובן מאדם לאדם). היתרון העיקרי של דיקור סיני להרזיה על פני דיאטה הוא יציבות השינוי: מרגע שהושגה הירידה במשקל, שבמסגרת רפואה סינית היא רק חלק משינוי כולל של אורח החיים, היא תישאר קבועה (כל עוד האדם מאמץ את העקרונות אותם קיבל במהלך הטיפול בדיקור סיני להרזיה, כמובן).

לעתים יושארו מחטים דקיקות באוזנו של המטופל גם אחרי תום הטיפול בדיקור סיני להרזיה, על מנת להעצים את האימפקט של הטיפול. במקרים אחרים ישולבו בטיפול גם צמחי מרפא סיניים.

עוד מהבלוג שלנו​

דיקור סיני לילדים

דיקור סיני לילדים

דיקור סיני לילדים על פי רפואה סינית, ילדים הם נבט שעדיין ממתין לרגע שבו כל האנרגיה האצורה ועצורה בתוכו תפרוץ החוצה ותגרום לצמיחתו. אמנם יש

קרא עוד »