לוגו אתר

דיקור סיני לטיפול בכאבי גב

לכאורה אנחנו חיים בעידן בו העומס הפיזי המוטל עלינו קל יותר: רובנו עובדים בעבודות שאין בהן כלל מרכיב פיזי, המצאנו שלל מכונות (מעליות, מנופים, עגלות) שמורידות מאיתנו מטלות הדורשות סחיבה ויוצרות עומס על הגב, וגם המנשאים הפכו אורתופדיים ומתחשבים בגב – ובכל זאת למעלה מ- 80% מבני האדם יסבלו מכאבי גב כאלה ואחרים לפחות פעם בחיים, ועבור רבים מאיתנו גם יהפכו לחלק בלתי נפרד מהחיים.

בניגוד לרפואה משלימה הרפואה המערבית עומדת במקרים רבים חסרת אונים ואובדת עצות אל מול כאבי גב – ואילו דיקור סיני לכאבי גב הוכח כאפקטיבי מאוד וכבר סייע למטופלים רבים מספור להיפטר מהכאבים הטורדניים ולנהל שגרת חיים נטולת מגבלות וקשיים.

תוכן עניינים

רוצים להישאר מעודכנים?

כיצד בנוי עמוד השדרה?

במהלך לימודי רפואה סינית לומדים המטפלים לעתיד לא רק שיטות טיפות מהרפואה הסינית אלא גם את האנטומיה והפיזיולוגיה של הגוף, ובמסגרת זאת כמובן גם מכירים על בוריו את עמוד השדרה – אותו חלק בגוף שנועד לאפשר לנו לעמוד זקופים ונושא את פלג גופנו העליון. עמוד השדרה נחלק לארבעה חלקים: האזור הצווארי, שהוא העליון ביותר ומתחתיו האזור החזי, האזור המותני ואחרון חביב האזור של עצם העצה ועצם הזנב. כל האזורים מורכבים מחוליות – 7 חוליות באזור הצווארי שתפקידן להחזיק את הראש, 12 חוליות באזור החזי שמחוברות אל הצלעות, חמש חוליות באזור המותני שעליהן מונח כל פלג הגוף העליון, ובין 8 לעשר חוליות באזור עצם העצה ועצם הזנב. בתוך כל החוליות עובר כחוט השני חוט השדרה שבתוכו תמצאו את עצבים המקושרים לאיברים השונים בגופנו והוא חלק מרכזי ממערכת העצבים שלנו. בין כל שתי חוליות שוכן דיסק, שמיועד לבלום זעזועים ולהגן על החוליות – פריצת דיסק היא האחת הסיבות העיקריות לפנייה לדיקור סיני לכאבי גב.

דיקור סיני לטיפול בכאבי גב

פריצת דיסק

הדיסק הוא רקמת סחוס עבה, שטוחה ועגולה – ועל כן השם. פריצת דיסק היא סוג של פציעת מאמץ, כתוצאה מלחץ רב מדי על אחד הדיסקים שבעמוד השדרה, לחץ שהביא לפריצת השכבות השונות ברקמה ולזליגת הנוזל הצמיגי שבתוכן. פריצת דיסק מלווה בכאבים עזים ובמגבלות חמורות – כך שאין פלא שהיא מהווה גורם כה מדרבן לפנייה אל דיקור סיני כאמצעי עבור טיפול בכאבי גב.

אבחון מה המקור לכאבים

מטפלים ברפואה סינית יודעים היטב כי לא כל פריצת דיסק נובעת מאותו מקור – ועל כן ישנה חשיבות עצומה לאבחון יסודי של כלל הוויתו של המטופל. פריצת דיסק, כמו גם כאבי גב באופן כללי, עלולים להיווצר כתוצאה מחוליות שנפגעו, שרירים חלשים, פגיעה עצבית, רצועות קרועות, בעיה באחד המפרקים, יציבה לקויה, תזונה לוקה בחסר, מתח נפשי ועוד – כך שלפני שניגשים לתקוע מחטים בנקודות דיקור סיני, מאבחנים את המקור למצוקה. לאבחון מספר מרכיבים: שיחה מקיפה עם המטופל, בדיקת הלשון, אבחון דופק, ומגע גופני עדין באזורים שונים בגוף. במיוחד יתמקד דיקור סיני לכאבי גב בבחינת מצבן של הכליות, המשפיעות מאוד על הגב. גורם נוסף שמשפיע על הגב הוא הכבד – חוסר איזון בצ’י של הכבד, למשל, מביא לשרירים תפוסים בגב.

דיקור סיני לכאבי גב – עם עובדות לא מתווכחים

בני אדם רבים מספור ברחבי העולם שכאבי הגב שלהם פחתו משמעותית ואף נעלמו כליל הודות לדיקור סיני לכאבי גב הם העדות הטובה ביותר לאפקטיביות הטיפול – ואם תסתכלו סביב, סביר להניח שגם אתם מכירים מישהו שעבר דיקור סיני. בישראל ובמיוחד באזור המרכז ישנם מטפלי דיקור סיני מומחים ומובילים בתחום אשר למדו את טכניקות הטיפול בסין ובמזרח הרחוק. ישנן המון מרפאות דיקור סיני בתל אביב ובישראל באופן כללי אשר שם ניתן למצוא פתרון לכאבי גב ולשיפור ניכר באיכות החיים. בנוסף לדיקור סיני לכאבי גב, ישנה שיטה נוספת ברפואה הסינית המטפלת ביעילות במצוקה זו והיא הטווינה – שמשפיעה על המרידיאנים ועל אנרגיית הצ’י באמצעות מגע פיזי נמרץ (לאו דווקא בגב עצמו אלא בנקודות הדיקור הרלוונטיות שנמצאו באבחון).

עוד מהבלוג שלנו​

דיקור סיני לילדים

דיקור סיני לילדים

דיקור סיני לילדים על פי רפואה סינית, ילדים הם נבט שעדיין ממתין לרגע שבו כל האנרגיה האצורה ועצורה בתוכו תפרוץ החוצה ותגרום לצמיחתו. אמנם יש

קרא עוד »