לוגו

דיקור סיני לילדים

על פי רפואה סינית, ילדים הם נבט שעדיין ממתין לרגע שבו כל האנרגיה האצורה ועצורה בתוכו תפרוץ החוצה ותגרום לצמיחתו. אמנם יש ילדים שיותר מזכירים קקטוסי ענק מאשר נבטים עדינים, ובכל זאת אין ספק שאחד המרכיבים המובהקים של הילדוּת הוא פוטנציאל שזקוק לתמיכה רבה כדי להתממש – דיקור סיני לילדים מסייע להם להיות בריאים, חסונים ומסוגלים לממש את הפוטנציאל שלהם בכל התחומים החשובים להם (ולהוריהם). המהות של דיקור סיני לילדים כמובן זהה למהות של דיקור סיני למבוגרים, וגם נקודות דיקור סיני בילדים זהות לאלה של מבוגרים, אבל מבחינת הטכניקה ישנם הבדלים: המחטים המשמשים לטיפול בילדים קטנות יותר וגם משך הזמן בו הם מושארות בגוף הרך קצר יותר (אין צורך ביותר מכך). דיקור סיני לילדים יתבצע על-ידי מי שעבר הכשרה מיוחדת לטיפול בילדים במסגרת לימודי רפואה סינית, ושיש בו את הכישורים הנדרשים ליצירת קשר מטפל-מטופל צעיר תקין וזורם – כך הילד יוכל לסמוך עליו, להתמסר למחטים ללא חשש וליהנות מכל היתרונות של דיקור סיני לילדים, כולל הנאה מהתחושה הייחודית שנוצרת בגוף וכמובן גאווה על שמחטים הוחדרו אל גופו והוא קיבל זאת בשלווה.

עבור ילדים שבשום פנים ואופן לא מסוגלים להתגבר על החשש ממחטים, מציעים מטפלים ברפואה סינית טיפולים השקולים לדיקור סיני – ללא מחטים: אקופרסורה, טיפול באמצעות צבעים וצלילים, וכן מגנטים המייצרים שדה אלקטרומגנטי שעוצמתו נמוכה מכדי להוות סיכון אך מספיק משמעותית כדי להשפיע על זרימת הצ’י של המטופלים הצעירים.

רוצים להישאר מעודכנים?

תוכן עניינים

מתי משתמשים בדיקור סיני לילדים?

דיקור סיני לילדים, ורפואה סינית לילדים באופן כללי, מיועדים לטיפול במגוון רחב של מצוקות פיזיות, רגשיות, מנטליות ואחרות (שהרי תקופת הילדות מתאפיינת בחיבור רב עוצמה במיוחד בין גוף לנפש ובשינויים תכופים הנחווים באופן עז). אסטמה של העור, למשל, ניתנת לפתרון במסגרת דיקור סיני לילדים, כך גם מיגרנות שתוקפות את הילדים הרכים בשנים ופוגמות קשות באיכות חייהם. עוד מטפל דיקור סיני לילדים בהפרעות שינה, בהרטבת לילה, בדלקות שונות, בתפקוד לא תקין של מערכת העיכול, בקשיים רגשיים על רקע שינויים במשפחה או קושי תפקודי בבית הספר, אלרגיות מעיקות ועוד.

דיקור סיני לילדים

כיצד בנוי עמוד השדרה?

במהלך לימודי רפואה סינית לומדים המטפלים לעתיד לא רק שיטות טיפות מהרפואה הסינית אלא גם את האנטומיה והפיזיולוגיה של הגוף, ובמסגרת זאת כמובן גם מכירים על בוריו את עמוד השדרה – אותו חלק בגוף שנועד לאפשר לנו לעמוד זקופים ונושא את פלג גופנו העליון. עמוד השדרה נחלק לארבעה חלקים: האזור הצווארי, שהוא העליון ביותר ומתחתיו האזור החזי, האזור המותני ואחרון חביב האזור של עצם העצה ועצם הזנב. כל האזורים מורכבים מחוליות – 7 חוליות באזור הצווארי שתפקידן להחזיק את הראש, 12 חוליות באזור החזי שמחוברות אל הצלעות, חמש חוליות באזור המותני שעליהן מונח כל פלג הגוף העליון, ובין 8 לעשר חוליות באזור עצם העצה ועצם הזנב. בתוך כל החוליות עובר כחוט השני חוט השדרה שבתוכו תמצאו את עצבים המקושרים לאיברים השונים בגופנו והוא חלק מרכזי ממערכת העצבים שלנו. בין כל שתי חוליות שוכן דיסק, שמיועד לבלום זעזועים ולהגן על החוליות – פריצת דיסק היא האחת הסיבות העיקריות לפנייה לדיקור סיני לכאבי גב.

לילדים בעלי הפרעות קשב וריכוז

אחד הנושאים המעסיקים ביותר ילדים והורים הוא קשיי קשב וריכוז. קשיים אלה משפיעים מאוד על הדור הצעיר, שנתון במסגרת לימודית ונדרש להתמודד עם מטלות – ועם תחושות קשות של כישלון ותסכול כשההתמודדות לא צולחת. אחד הפתרונות המקובלים בימינו הוא ריטלין, שמרגיע את מערכת העצבים המרכזית ומאזן את האונה הפרונטלית (שאחראית בין השאר על קשב וריכוז כמו גם על קבלת החלטות). הבעיה עם ריטלין היא הטווח הקצר של השפעתו – מספר שעות שלאחריהן חוזרים הקשיים אל חיי הילד, שכן ריטלין לא פותר את הבעיה מן השורש אלא רק מעלים את התסמינים לזמן מה. בניגוד לריטלין, דיקור סיני לילדים בעלי קשיי קשב וריכוז מחפש את הסיבות להיווצרות הקשיים (מאפיין טיפול ברפואה משלימה באופן כללי) – ומטפל בהם. על פי רפואה סינית, קשיי קשב וריכוז הם תוצאה של עודף יאנג בגוף (וחוסר איזון בינו לבין היין – כשריטלין, אגב, גורם בסופו של דבר להיווצרות עוד יאנג, שלא שוחרר בשעות שבהן הריטלין היה אפקטיבי). דיקור סיני לילדים תורם לאיזון בין יין ויאנג, ובשל כך לרגיעה, מפוגג כעסים ומשפר את היכולת לסנן גירויים לא רלוונטיים. במקרים רבים ימליץ המטפל גם על שינוי תזונה – שגם לה השפעה דרמטית על עוצמת קשיי הקשב והריכוז של ילדינו.

עוד מהבלוג שלנו​

דיקור סיני לילדים

דיקור סיני לילדים

דיקור סיני לילדים על פי רפואה סינית, ילדים הם נבט שעדיין ממתין לרגע שבו כל האנרגיה האצורה ועצורה בתוכו תפרוץ החוצה ותגרום לצמיחתו. אמנם יש

קרא עוד »