לוגו

דיקור סיני

דיקור סיני (אקופונקטורה) היא שיטת טיפול במסגרת רפואה סינית הפותרת מגוון רחב של מצוקות, הן של הגוף הפיזי והן של הנפש. מטפלים ברפואה סינית המשתמשים בדיקור עברו הכשרה יסודית ומקיפה, שבמסגרתה הם למדו את התפישה ההוליסטית שעליה נשענת רפואה סינית, את יסודות האבחון וכמובן את מפת גוף האדם על כל מאות נקודות הדיקור הפזורות בו. דיקור סיני הוא אחת משיטות הטיפול המקובלות ביותר במסגרת רפואה משלימה, והוא אפקטיבי מאוד הן למבוגרים והן לילדים (שהוריהם מתגברים על החשש מפני מחטים…)

תוכן עניינים

רוצים להישאר מעודכנים?

אנרגיית הצ’י והמרידיאנים

על פי הרפואה הסינית, בגופנו זורמת אנרגיית צ’י שהיא הכוח המניע אותנו ולמעשה החיוּת שלנו. הצ’י זורם בכל מקום בגוף ואל כל רמ”ח האיברים באמצעות רשת ערוצי אנרגיה הנקראים מרידיאנים. הגישה אל אותם מרידיאנים היא באמצעות נקודות דיקור השוכנות ממש מתחת לעור על גבי 12 המרידיאנים הראשיים (שרובם משויכים לאיבר ספציפי – מרידיאן טחול, מרידיאן מעי דק, מרידיאן שלפוחית השתן ועוד). דיקור סיני נועד לשחרר חסימות בזרימת הצ’י, להגביר את כמות הצ’י במקומות שבהם יש חוסר ולהקטין את הכמות במקומות שבהם נוצר עודף צ’י. כל המצבים האלה – חוסר צ’י, עודף צ’י וחסימה בזרימה – הם המקור למצוקות שונות, פיזיות ורגשיות, כך על פי רפואה סינית, ואיזון האנרגיה והבטחת זרימתה התקינה (באמצעות אקופונקטורה, כאמור) מבטיחים בריאות טובה ואיכות חיים באופן כללי. אחד הגורמים המרתיעים אנשים רבים מלפנות לעזרת האקופונקטורה הוא החשש מפני המחטים. חשוב לדעת כי המחטים בהן משתמשים לצורך דיקור סיני הינן חד פעמיות וכמובן גם סטריליות לחלוטין. לגבי החשש הבלתי רציונאלי מפני החדרת מחט לגוף (בלתי רציונאלי אך נפוץ ומובן, כמובן), יש לדעת כי המחטים דקיקות, ובנוסף טכניקת ההחדרה מבטיחה כי הדקירה כלל אינה מורגשת וכי הטיפול אינו כרוך בכאב (ואף להיפך, דיקור סיני מדרבן את המוח להפריש אנדורפינים המסייעים בשיכוך כאב).

באילו מצוקות ניתן לטפל באמצעות דיקור סיני?

דיקור סיני מטפל בכל סוגי המצוקות, ובפרט במיגרנות (אקופונקטורה היא אחת הדרכים האפקטיביות ביותר להיפטר מכאבי הראש הבלתי פוסקים), בהפרעות שינה, בחרדות, בדלקות מפרקים שונות, בכאבי גב ופריצות דיסק, במחלות של מערכת הנשימה, באלרגיות שונות ובמחלות עור (פסוריאזיס, אסטמה של העור ואחרות). דיקור סיני יעיל גם כנגד בעיות של מערכת העיכול (קרוהן, קוליטיס, טחורים, עצירות), בבעיות הקשורות לנשיות ובהן PMS, לבעיות זקפה, לתפקוד לא תקין של בלוטת התריס (תת פעילות כמו גם פעילות יתר) – ומסייע גם להרזיה. דיקור סיני במהלך הריון מסייע לעבור תקופה מתוחה ולחוצה זו באופן אידיאלי.

לאילו גילאים זה מתאים ?

דיקור סיני מתאים לכל אדם, מגיל 0 ועד 120 (ולמעשה דיקור סיני בהריון מסייע גם לעוברים להתפתח באופן תקין). בימינו ישנם יותר ויותר הורים שמבינים כי המצוקות השונות של ילדיהם, גם כשמדובר בתינוקות בני יומם או מספר חודשים בלבד, ייפתרו בצורה הטובה ביותר אם יטפלו בהן מהשורש ולא רק בסימפטומים החיצוניים (לרוב חום וכו’), ועל כן מביאים אותם לטיפול בדיקור סיני. הטיפול בדיקור סיני בתינוקות ובילדים הוא אף יעיל פי כמה מאקופונקטורה למבוגרים (שגם היא לכשעצמה אפקטיבית מאוד, כמובן) – וזאת בזכות העובדה כי אנרגיית הצ’י של הזאטוטים נוחה להשפעה הרבה יותר מזו של בני אדם בוגרים (וזו גם הסיבה שילדים כה רגישים לתמורות). דיקור סיני לילדים מחזק את כל מערכות גופם ומאפשר להם להתגבר על מצוקות שונות בקלילות ובמהירות וכך לצמוח – ולא פחות חשוב, ליהנות מהחיים.

עוד מהבלוג שלנו​

דיקור סיני לילדים

דיקור סיני לילדים

דיקור סיני לילדים על פי רפואה סינית, ילדים הם נבט שעדיין ממתין לרגע שבו כל האנרגיה האצורה ועצורה בתוכו תפרוץ החוצה ותגרום לצמיחתו. אמנם יש

קרא עוד »