לוגו

טיפול בחרדות באמצעות טיפול סיני

בעולם טעון ואקטיבי כל כך, אנשים נכנסים לחרדות וחששות יומיומיים. חרדות אלו באות לידי ביטוי בכל מיני מצבים נפשיים ופיזיולוגיים. תופעת החרדות מוגדרות כתחושת פחד מוגזמת כאשר הסיבות יכולות לנבוע מאירוע טראומתי בעבר, הפרעה נפשית טורדנית כמו תחושת אובדן, מקומות סגורים ועוד. אנשים גם נוטים לחרדות פוביות של דמות מפחידה או עצם כלשהו וכו’. בקיצור, לחרדות המון סיבות ורב הנסתר על הגלוי. ובכל מקרה תופעה זו נחשבת בעולם המודרני וגם בעבר כבעיה נפשית ולעיתים אף גנטית. וזו גם הסיבה ששימוש בסמים ותרופות ואפילו צריכת אלכוהול יכולים להגביר את תופעת החרדות.

רוצים להישאר מעודכנים?

תוכן עניינים

על טיפולים נגד חרדות בעולם המערבי

בעולם המודרני והמערבי, החלו להכיר בתופעה ומצאו דרכים שונות לטיפול בתופעת החרדות. לכל טיפול נדרשת פעולת אבחנה ראשונית על מנת לקבוע את הסוג של החרדה ואת עוצמתה. לאחר מכן ניתן לטפל במספר שיטות טיפול התנהגותיות ו/או תרופתיות על ידי שיחות, סדנאות, תרופות נוגדי דיכאון ועוד. לשיטות אלו אנשים מגיבים באופן אינדיבידואלי ויש פעמים שזה עוזר ויש פעמים שלא. לעיתים טיפולים אלה מובילות לתופעות לוואי קיצוניות ועושות פעולות הפוכות ובטח שלא פותרות את בעיית החרדות. עם כל זאת, ומאחר ובעיית החרדות נחשבה עוד בעבר כתופעה שמערערת את הנפש והגוף , התגלתה דרך נוספת לטיפול בחרדות עוד בעולם העתיק והרפואה מהמזרח רחוק וליתר דיוק סין הרחוקה.

דיקור סיני להרזיה

כיצד בנוי עמוד השדרה?

במהלך לימודי רפואה סינית לומדים המטפלים לעתיד לא רק שיטות טיפות מהרפואה הסינית אלא גם את האנטומיה והפיזיולוגיה של הגוף, ובמסגרת זאת כמובן גם מכירים על בוריו את עמוד השדרה – אותו חלק בגוף שנועד לאפשר לנו לעמוד זקופים ונושא את פלג גופנו העליון. עמוד השדרה נחלק לארבעה חלקים: האזור הצווארי, שהוא העליון ביותר ומתחתיו האזור החזי, האזור המותני ואחרון חביב האזור של עצם העצה ועצם הזנב. כל האזורים מורכבים מחוליות – 7 חוליות באזור הצווארי שתפקידן להחזיק את הראש, 12 חוליות באזור החזי שמחוברות אל הצלעות, חמש חוליות באזור המותני שעליהן מונח כל פלג הגוף העליון, ובין 8 לעשר חוליות באזור עצם העצה ועצם הזנב. בתוך כל החוליות עובר כחוט השני חוט השדרה שבתוכו תמצאו את עצבים המקושרים לאיברים השונים בגופנו והוא חלק מרכזי ממערכת העצבים שלנו. בין כל שתי חוליות שוכן דיסק, שמיועד לבלום זעזועים ולהגן על החוליות – פריצת דיסק היא האחת הסיבות העיקריות לפנייה לדיקור סיני לכאבי גב.

מה מציעה הרפואה הסינית

לתפיסת הרפואה הסינית תופעת החרדות ללא קשר נסיבתי קשורה לחוסר איזון בין הנפש לגוף. וכשהאיזון מופר, תופעת החרדות מתגברת. גם בדרך הטיפול בחרדות לפי השיטה הסינית, תתבצע אבחנה יסודית על מנת לקבוע את אסטרטגיית הטיפול. האבחנה נעשית בשיטות אחרות מהשיטות המערביות ומתמקדת בתגובות הגוף כמו: בדיקת הלשון, דופק, מבנה הגוף ומספר אפיונים פיזיים נוספים ומעט נפשיים. שיטת הטיפול הסיני מתמקדת בתופעות חריגות שאובחנו בגוף האדם ובתגובותיו הנפשיות. השיטות בדרך כלל מבוצעות באמצעות דיקור סיני, צמחי מרפא סיניים שניתנים באכילה או בחליטה, לחיצות ועיסויי גוף במקומות ספציפיים לי שיטת הטווינה. וקיום אורח ותזונה מבוססי תפריט ודרך חיים סינית. אלה הדרכים העיקריות לטיפול בחרדות בשיטה הסינית, כאשר המטרה להחזיר את המטופל לאיזון ושליטה גופנית ונפשית ללא תרופות כימיות ובטח שלא לתופעות לוואי. בעיית החרדות לפי הטיפול הסיני, ניתנת לריפוי כאשר המטופל מחזיר לעצמו את האיזונים הנדרשים לשליטה בחייו, המטופל יחל להאמין בעצמו וביכולות שלו להתגבר על כל מכשול וכל חרדה. ובכך לצאת ממעגל חיים מלווה בפחדים וחששות. המטופל ילמד להעז, לבצע, להתגבר ולהדחיק את תופעת החרדות ובעיקר לאמץ לעצמו אורח חיים בריא שלו ומעשי כאחד. בתהליך ההתגברות על החרדות בטיפול סיני, יש לקחת בחשבון כי המדובר בתהליך ממושך על מנת לסגל אורח חיים חדש משולב בפעילות גופנית, תזונה נכונה, מזינה ובריאה, ושליטה מלאה על החיים. סופו של התהליך במרבית המקרים ישיג את יעדו ויתגבר על כל סוגי החרדות.

עוד מהבלוג שלנו​

דיקור סיני לילדים

דיקור סיני לילדים

דיקור סיני לילדים על פי רפואה סינית, ילדים הם נבט שעדיין ממתין לרגע שבו כל האנרגיה האצורה ועצורה בתוכו תפרוץ החוצה ותגרום לצמיחתו. אמנם יש

קרא עוד »