לוגו

5 יתרונות של מאמן כושר

החלטתם להתחייב לאימוני כושר? מעולה! אבל ללא עזרתו של מאמן כושר, האם תצליחו להצטייד באחריות ובמוטיבציה שיגרמו לכם לקום מהספה? בואו להכיר 5 קסמים מפתיעים שבעזרתם יוכל מאמן הכושר לעודד אתכם להתמיד בתרגול ולשפר את הבריאות והכושר שלכם.

רוצים להישאר מעודכנים?

תוכן עניינים

1. תרגול שיעצב מחדש את הגוף

גם אם אתם מתאמנים באופן קבוע, מאמן כושר יוכל ׳לעשות סדר׳ במשטר הכושר שלכם כדי שתוכלו להגיע לתוצאות המיטביות. זאת על ידי:

  • שילוב תרגילים שתומכים בשיפור היציבה. תתחילו להיראות רזים יותר מבלי לרדת במשקל.
  • תמיכה בנשים שחוששות מאימוני הכוח, שינפחו את השרירים.
  • הבנה כיצד ניתן להשיג את היתרונות של אימוני הכוח (כמו חיטוב השרירים ושיפור חילוף החומרים), מבלי להרים משקולות כבדות.
מאמן כושר

2. שיפור תגובת השרירים

יתכן שאתם מרוצים משגרת האימון שלכם, וכמו רבים אחרים, ממשיכים באותה תוכנית אימונים במשך שנים. למרות ששינוי התרגול נשמע לכם כמשהו שקל לבצע, אולי אינכם מודעים לעובדה ששינוי שגרת האימון, צריך להיבנות בצורה מאורגנת. מאמן הכושר יוכל, למשל, להוסיף לכם תרגילים לשיפור הגמישות, שאולי התעלמתם ממנה עד כה, או לעזור לכם להאט את התרגול, מה שיכול להשפיע באופן משמעותי על הדרך בה השרירים שלכם יגיבו.

3. הפחתת כאבים

אימון עם מאמן מקצועי עשוי להפחית את הכאבים שלכם, כי הוא יתמקד בבטיחות. המאמן יעריך את הפציעות הקיימות וישנה את סוג התרגילים, כדי שתוכלו לחזור ולרוץ. המאמן יתייחס, למשל: – לחימום נכון של הגוף לפני האימון – לקירור נכון של הגוף אחרי האימון – לביצוע התרגילים באופן הנכון והמדויק ביותר תיקונים אלה מסייעים למניעת פציעות, ועוזרים להשגת תוצאות טובות יותר. לדוגמה: במקום לעשות כפיפות בטן שעלולות לגרום למשיכות בצוואר או לפגיעה בגב, המאמן יציע לכם תרגילים לחיזוק הליבה, שלא גורמים לכאבים.

4. תרגילים חדשים ומגניבים

אולי אתם נוהגים לשוטט באינטרנט ולחפש ציוד כושר חדשני והדרכה לתרגילים שלא היכרתם, אבל מאמן הכושר שלכם יוכל להיות ׳איש הביניים׳, זה שידריך אתכם מה באמת מתאים לכם מתוך ההיצע העשיר ברשת. אחרי הכול, מאמני כושר אמורים לחקור באופן קבוע שיטות, תרגילים ומוצרים חדשים, כך שהמאמן יוכל להציג בפניכם לא רק תרגילים חדשים וציוד עדכני, אלא גם להסביר לכם מה מהם כדאי לכם לנסות, ומדוע.

5. אימון תנועתי – פונקציונלי

יש מאמנים שמתמחים בתנועה פונקציונלית – מדובר במערכת המתעדת את דפוסי התנועה הנחוצים לתפקוד תקין של הגוף. סריקת תנועות הגוף שלכם, תאפשר לזהות מגבלות וא-סימטריות בגוף. כך למשל, תוכלו לזהות שרירים חלשים, ולהתמקד בתרגילים שישפרו את שיווי המשקל והקואורדינציה. מאמנים, המתייחסים גם לביומכניקה, יכולים לזהות את השרירים הקטנים ביותר שאולי אינכם משתמשים בהם (כמו, בעת הרמת משקולות). על ידי דיוק התנועה שלכם, תוכלו לאמן מחדש את המוח, כך שיתחיל להשתמש בשרירים הספציפיים הללו, יתמוך בכושר הכללי וימנע פציעה וכאבים.

עוד מהבלוג שלנו​

דיקור סיני לילדים

דיקור סיני לילדים

דיקור סיני לילדים על פי רפואה סינית, ילדים הם נבט שעדיין ממתין לרגע שבו כל האנרגיה האצורה ועצורה בתוכו תפרוץ החוצה ותגרום לצמיחתו. אמנם יש

קרא עוד »