לוגו

איזה ציוד נדרש למכון לרפואה משלימה

הקמת מכון לרפואה משלימה יכולה להיות קלה, ובלבד שהיא מתוכננת נכון. לאחר שהחלטתם על המיקום, המימון, אסטרטגיות השיווק והצוות, השלב הבא יהיה רכישת הציוד הרפואי והחומרים המתכלים, הנדרשים להפעלת המכון. ללא תכנון נבון של הרכישה, אתם עלולים בסופו של דבר להתבלבל ולרכוש מוצרים שאינכם צריכים. לכן, עריכת רשימת האספקה והציוד תוכל למנוע השקעה בציוד מיותר. הנה רשימה של ציוד רפואי וחומרים מתכלים, הנדרשים לכל מכון חדש לרפואה משלימה:

רוצים להישאר מעודכנים?

תוכן עניינים

מיטת טיפולים

הריהוט הרגיל במרפאה (שולחן, כסאות), אתם זקוקים למיטת טיפולים. כאשר בשוק זמינים מגוון סגנונות ורמות איכות, לא קל לבחור את המיטה הטובה ביותר. המיטה היא הציוד החשוב ביותר עבורכם ועבור המטופלים כאחד. 

בחירה במיטה הטובה ביותר תקל על העבודה ותעזור להגדיל את מספר הלקוחות שלכם. מיטה טובה צריכה לכלול את כל הדרישות שלכם כמטפלים. 

יתרה מכך, היא צריכה להתאים גם לשיטת הטיפול שלכם. תכונות שמומלץ לברר לפני שבוחרים במיטת הטיפולים: 

– משקל המיטה – איכות המיטה, עובי וסגנון הריפוד

 – קיבולת המשקל – גובה, אורך ורוחב המיטה

 – אפשרויות ההתכווננות של המיטה – עמידות – חוות דעת של צרכנים

ציוד רפואי

כיסא טיפולים – לרפלקסולוגיה

אם המכון שלכם מציע גם שירותי רפלקסולוגיה, עליכם להצטייד בכיסא לרפלקסולוגיה שמכיל את כל המרכיבים הדרושים. כיסא טוב צריך:

  • להיות כיסא מתכוונן.
  • לתמוך בכול אחד מהמטופלים (גבוהים או כבדי משקל). למעשה, כיסא רפלקסולוגיה טוב הוא זה שמסוגל להתאים לצורה ולגודל של כל מטופל פוטנציאלי שיגיע למכון שלכם.
  • להיות מצויד במשענות יד קלות להזזה, ובמנגנון נעילה שימנע מהכיסא לנוע בזמן הטיפול.

מוצרים הנדרשים לטיפול ברפואה משלימה

אם הטיפול שלכם כרוך בשימוש במוצרים שונים, כמו אבנים חמות, כוסות רוח או מחטים לדיקור סיני, יהיה עליכם לרכוש את ציוד זה, שיאפשר לכם להעניק את הטיפולים המשלימים הללו.

למשל, אם מדובר בדיקור סיני, לכל מטפל בדיקור יש העדפות משלו באשר לתחושת המחטים, ובעיקר לתחושת ידיות המחטים. ידית המחט משפיעה על הטיפול, ובכך גם על התנהגות הדיקור. המחט בה משתמשים תלויה כמובן גם בצורת הטיפול הרצויה לכם. בימינו, השוק מציע סוגים שונים של מחטים, הנה שלושה לדוגמה:

  • מחטים עם ידיות מפלסטיק – מחטים אלה זמינות לרוב בציפוי סיליקון או ללא ציפוי כלל. ידיות הפלסטיק אינן גמישות ומאפשרות החדרה נוחה של המחט.
  • מחטים עם ידיות מלופפות בחוטי נחושת – אלה מחטים מסורתיות ונחשבות לפופולריות ביותר. הידית העשויה מחוטי נחושת מעניקה למחט הדיקור תחושה מיוחדת. ידית המחט הגמישה מאפשרת למטפל שליטה מדויקת במחט.
  • מחטים עם ידיות מתכת קשיחות – המכונות גם מחטי דיקור יפניות. בהשוואה לידיות הנחושת, ידיות המתכת הן קשיחות ונותרות יציבות כאשר הן נלחצות אל המחט.

לבסוף, צוות המכון אמור להיות מצויד בביגוד ובאביזרים מתאימים, כולל חלוקים, מסיכות פנים וכפפות חד פעמיות. ובל נשכח את ערכת העזרה הראשונה ומוצרי הניקיון והסטריליזציה, שהם מוצרים מתכלים סטנדרטיים בכול קליניקה.

 

 

עוד מהבלוג שלנו​